Aktuální slevy: 6 nocí za cenu 5 od ledna do dubna. Zdarma úklid a výměna ložního prádla při pobytu delším jak 10 dní.

Užitečné informace

Praha - historická perla Evropy - je jedním z nejkrásnějších měst světa. Je zároveň, hospodářským, kulturním i politickým centrem České republiky. Učebnice architektury s nepřeberným množstvím památek, město plné hudby, romantiky, tajemna či nostalgie je však především moderním městem plným života! Od roku 1992 je historické jádro Prahy o rozloze téměř 866 hektarů zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Je zde přes 1200 kulturních památek a mimo historické jádro je dalších více než 1500 památek.

Miliony turistů z celého světa každým rokem vyhledávají Prahu a její kouzelnou atmosféru. Mnoho zachovalých památek, nepřeberná kulturní nabídka, vysoce rozvinuté turistické služby, přijatelná cenová úroveň i snadná dopravní dosažitelnost – to vše jsou dobré důvody pro návštěvu Prahy.

Památky

Návštěvníky z celého světa láká do Prahy zejména jedinečný komplex památkových objektů, jemuž vysoko nad řekou Vltavou vévodí Pražský hrad. Praha je učebnicí všech uměleckých slohů a stylů, od románských rotund, přes gotické katedrály a barokní kostely, renesanční paláce a zahrady až po stavby secesní, kubistické, funkcionalistické i ryze moderní. K jedinečnosti města přispívá také přírodní scenérie a členitý terén; Praha, podobně jako Řím, vyrostla na sedmi pahorcích při řece Vltavě, která protéká městem v délce 32 kilometrů. Ve Vltavě se zrcadlí městské dominanty, věže, chrámové kupole, paláce a domy, zeleň zahrad a ostrovů.

Kultura

Praha nabízí velice bohatý kulturní život. Je městem hudby - nabízí nepřeberné množství koncertů vážné hudby v historických i moderních koncertních sálech, v kostelích a chrámech, v létě i v palácových zahradách. Světové proslulosti dosáhly známé hudební festivaly, z klasické hudby uveďme alespoň mezinárodní hudební festival Pražské jaro. V kulturní nabídce města jsou divadla s výpravnými představeními oper, operet a baletu, muzikálová divadla, množství klubů nabízí večerní zábavu s jazzovou, country, taneční, rockovou aj. hudbou. Praha má též desítky muzeí a galerií. Nejlepší díla českého umění představuje Národní galerie a Galerie hl. m. Prahy ve starobylých prostorách Anežského a Jiřského kláštera, v moderním Veletržním paláci a v působivém Trojském zámku, vzácnou obrazárnu má Pražský hrad a Strahovský klášter. Desítky pražských kostelů a paláců jsou vlastně také galeriemi vzácných obrazů a soch. Turisté obdivují stará domovní znamení stejně jako úžasnou galerii vzácných soch a sousoší pod širým nebem z 18. století na Karlově mostě.

Gastronomie

Pohostinská nabídka města je bohatá, jsou zde stovky cenově dostupných restaurací s mezinárodní kuchyní, s mnoha kuchyněmi národními i specializovanými. K posezení lákají stylové hospůdky, pivnice, vinárny, kavárny, čajovny, cukrárny, i bary. V každé cizí zemi je vždy zajímavé poznávat i styl stravování. Proto je v řadě pražských restaurací bohatě zastoupena česká kuchyně, která je hodnocena většinou návštěvníků jako vynikající. A samozřejmě nesmí chybět český národní nápoj - pivo.

Doprava

Praha je významnou dopravní křižovatkou České republiky i střední Evropy. Dostupnost ať už letecky, po silnici nebo po železnici je velmi dobrá. Díky své poloze uprostřed Evropy je Praha výhodným výchozím bodem pro cesty do ostatních středoevropských a východoevropských zemí i dále. Mezinárodní letiště i nádraží jsou propojena s centrem města výborně fungujícím systémem levné městské hromadné dopravy – tu tvoří park tramvají, autobusů a především moderní, dobře fungující metro. Síť městské dopravy patří mezi nejhustší v Evropě.

Výlety

Nejen Praha, ale celá Česká republika je bohatá na kulturní památky. Návštěvník může shlédnout víc než 2000 hradů a zámků. Díky relativně malé rozloze naší republiky a umístění Prahy v centru země je řada památek dosažitelná během jednodenního výletu. Mezi nejnavštěvovanější a světově proslulé patří např. hrady Karlštejn, Křivoklát nebo zámky Konopiště, Hluboká, dále město Český Krumlov, Telč, popř. západočeská lázeňská města Karlovy Vary a Mariánské Lázně. Výlety do těchto míst nabízí řada pražských cestovních kanceláří a agentur.

Konkrétní odkazy

MHD
www.dpp.cz

České aerolinie
www.csa.cz
www.prg.aero/cs

České dráhy
www.cd.cz

Praha informace
www.praguewelcome.cz

Průvodce Prahou
www.livinprague.com

Vstupenky
www.ticketpro.cz

Kultura v Praze
www.cokdyvpraze.cz

Pražský hrad
http://old.hrad.cz

Národní muzeum
www.nm.cz

Státní opera
www.narodni-divadlo.cz
www.narodni-divadlo.cz/cs/opera

Popis apartmánu

Prosíme, račte si vybrat jeden z nabízených apartmánů...
IDEÁLNÍ PRO MANŽELSKÉ PÁRY NEBO JEDNOTLIVCE

Nabízíme tři krásně upravené a útulné garsonky s bezvadnými terasami (přímý vstup na terasy z bytů) přímo v srdci Prahy! Garsonky 2 a 3 jsou sousedními byty, kde lze současně ubytovat rodinu nebo dvě dvojice. Připojení k Internetu je samozřejmostí.

Jak je v Praze